jak zwiększyć ilość spermy
sex,  zdrowie

Jak zwiększyć objętość wytrysku i poprawić jakość nasienia ?

Niektórzy panowie nie są zbyt zadowoleni z objętości swojego wytrysku, co jednak nie zawsze musi być powodem do zmartwień. Oczywiście w niektórych przypadkach opłaca się to dokładnie zbadać i udać się do specjalisty, jednak są pewne sposoby i metody, dzięki którym można zwiększyć objętość wytrysku, a jednocześnie poprawić jakość swojego nasienia.

Panowie często myślą jednak o tym, że zwiększona objętość przerodzi się w lepszą płodność czy też większą satysfakcję z seksu. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że najważniejsza w tym wszystkim jest jakość nasienia i to na tym należy skupić się w pierwszej kolejności. Szczytowa objętość nasienia występuje u mężczyzn w przedziale wiekowym 30-35 lat. Następnie będzie ona stopniowo maleć.

Objętość wytrysku – jaki ma wpływ na płodność ?

Nie da się ukryć tego, że każdy mężczyzna chciałby mieć zwiększoną objętość wytrysku, ponieważ jest to w pełni satysfakcjonujące doświadczenie. Niektórzy poprawiają sobie przez to samoocenę i pozbywają się kompleksów. Nie wszystko jest jednak zależne od mężczyzn.

Specjaliści, którzy badają męską płodność skupiają się w pierwszej kolejności na badaniu jakości nasienia. Jeśli jego jakość nie jest zbyt dobra, wtedy płodność będzie obniżona i trzeba nad tym solidnie popracować. Kontakt z lekarzem jest jak najbardziej wskazany przede wszystkim wtedy, gdy panowie przez około 12 miesięcy starają się bez skutku o potomstwo. W takim przypadku warto zdać sobie sprawę z tego, że z jakością nasienia coś może być nie w porządku. Oczywiście na wizytę u specjalisty powinny zdecydować się też panie, ponieważ to w ich organizmie mogą występować jakieś przeszkody, które trzeba będzie wspólnie pokonać.

Wpływ na płodność ma więc jakość nasienia, a nie objętość wytrysku, dlatego nie warto skupiać się na mniej znaczących kwestiach, gdy ktoś stara się o dziecko. Jeśli w nasieniu znajdzie się poniżej 15 milionów plemników na mililitr nasienia, wtedy można być zaniepokojonym. Lekarze zajmą się jednak takimi pacjentami i zaproponują im odpowiednie leczenie.

Dobrymi preparatami na zwiększenie ilości i jakości spermy są Semaxin i Maxatin.

Zmniejszona objętość wytrysku – dlaczego występuje ?

Zmniejszona objętość wytrysku może być jednak spowodowana różnymi czynnikami. Nie można tego lekceważyć, ponieważ może to być pierwsza poważna oznaka starzenia się organizmu. Zmniejsza się produkcja męskich hormonów płciowych. Oczywiście najczęściej można to zauważyć u doświadczonych mężczyzn, np. po 40-tce lub 50-tce.

Taki problem występuje zazwyczaj w połączeniu z innymi przypadłościami, a więc zaburzeniami wzwodu lub też kłopotami z osiąganiem pełnego orgazmu. Najczęstsze przyczyny zmniejszonej objętości wytrysku to:

 • cukrzyca,
 • zaburzona gospodarka hormonalna,
 • choroby gruczołu krokowego,
 • przyjmowane leki.

Jak widać sprawę trzeba bardzo dokładnie zbadać, a więc konieczna jest wizyta u doświadczonego specjalisty, który zdiagnozuje problem, a następnie przystąpi do jego wyeliminowania.

Objętość wytrysku a czerpanie przyjemności z seksu

Mężczyźni często zwracają uwagę na swoją objętość wytrysku podczas kontaktów seksualnych, ponieważ im większa objętość wytrysku, tym przyjemniejszy jest seks. Działa to przede wszystkim na męską psychikę, dlatego też panowie mają wtedy zwiększoną ochotę na kontakty seksualne lub też uprawiają seks z pełnym zaangażowaniem.

Badania wykazują, że panowie odnotowują na swoim przykładzie zwiększoną przyjemność z seksu w momencie, gdy mieli nieco dłuższą abstynencję seksualną. Jeśli seks uprawia się codziennie, z czasem poziom podniecenia będzie coraz mniejszy, jednak często jest to związane z subiektywnymi odczuciami mężczyzn. Im częściej uprawia się seks, tym objętość wytrysku może być mniejsza, chociaż nie u każdego mężczyzny wygląda to tak samo.

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na czerpanie stuprocentowej przyjemności ze stosunku seksualnego jest współpraca pary. Jeśli para dba o siebie i swoje potrzeby nawzajem, wtedy można mieć pewność, że taki stosunek zakończy się happy endem.

Sposoby na zwiększenie wytrysku i poprawę jakości nasienia

jakość nasienia

Istnieje kilka ciekawych sposobów, które pomogą zainteresowanym zwiększyć wytrysk, a oprócz tego poprawić jakość nasienia. Oto te najbardziej znane i najskuteczniejsze:

 • warto schudnąć – im wyższy wskaźnik BMI, tym jakość nasienia może być niższa, a objętość wytrysku niezbyt zadowalająca. Warto przejść na zdrowy tryb żywienia, na czym zyskać może praktycznie każdy. Nadwaga może prowadzić do tzw. azoospermii,
 • odpowiednia dawka antyoksydantów – są doskonałym zabezpieczeniem przed cukrzycą oraz innymi przypadłościami, dlatego dbają o prawidłowy stan zdrowia mężczyzny. Jednocześnie znajduje się w nich witamina E oraz C, nie brakuje także cynku i karnityny. Antyoksydanty można znaleźć przede wszystkim w herbacie, warzywach, owocach oraz w winie,
 • duża dawka sportu – badacze wykryli, że duża dawka sportu może wpłynąć niezwykle pozytywnie na poprawę jakości nasienia, ale też na zwiększenie objętości wytrysku. Jeśli panowie mają z tym problemy, mogą rozpocząć jakąś aktywność fizyczną, w której czują się naprawdę dobrze. Zaleca się uprawianie biegania lub też kolarstwa, zależnie od swoich możliwości i wolnego czasu. Utrzymuje się w ten sposób prawidłową wagę ciała,
 • odstawienie używek – największym wrogiem wielu mężczyzn są oczywiście używki, dlatego też warto postarać się o jak najszybsze odstawienie papierosów czy też alkoholu. Narobią w organizmie wiele złego, a później panowie muszą się męczyć ze swoimi przypadłościami podczas stosunków seksualnych, przez co wpędzają się w niemałe kompleksy. Jeśli jakość nasienia ma być zadowalająca, panowie powinni raz na zawsze zapomnieć o libacjach alkoholowych lub też paleniu jednej paczki papierosów dziennie. Wiadomo, że na początku może być ciężko, jednak z czasem każdy przyzwyczai się do nowego trybu życia, zwłaszcza gdy efektem takiego działania będzie oczekiwanie na wymarzone potomstwo,
 • unikanie wysokich temperatur – częste obcowanie z wysokimi temperaturami nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego jeśli tylko można warto unikać zbyt długiego opalania się na słońcu, wanny z hydromasażem, sauny, jacuzzi, itd. Oczywiście nie jest powiedziane, że do takich miejsc nie można chodzić w ogóle. Warto jednak ograniczyć korzystanie z solarium czy też z sauny, a można sobie w ten sposób bardzo pomóc. Szybko poprawi się jakość nasienia, a objętość wytrysku będzie stała na niezwykle zadowalającym poziomie,
 • warto postawić na reset – życie w ciągłym biegu oraz stresie to jeden z największych przeciwników każdego mężczyzny. Trudno wtedy o relaks w sypialni, przez co mogą pojawić się nie tylko problemy z jakością nasienia, ale też ze wzwodem. Jeśli ktoś chciałby zadbać o swoje zdrowie i jednocześnie zawsze zadowalać swoje partnerki seksualne, powinien stawiać na regularny odpoczynek. Czasami warto wyjechać gdzieś na weekend i oderwać się od codziennych problemów,
 • nie unikać zdrowych tłuszczy – zdrowe tłuszcze mają pozytywny wpływ na poprawę jakości nasienia, dlatego mężczyźni powinni otworzyć się na oliwę z oliwek, ryby, awokado, orzechy czy też różnego rodzaju nasiona.

Skorzystanie z tych metod może doprowadzić do tego, że jakość nasienia w końcu będzie zadowalająca. Oczywiście warto zapytać o poradę doświadczonego specjalisty, który na pewno nie zostawi pacjenta w potrzebie.

Zwiększenie objętości wytrysku a suplementy diety

Jeśli panowie chcą szybko i skutecznie zwiększyć u siebie objętość wytrysku mogą pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich suplementów diety. W każdym przypadku powinno to być jednak skonsultowane ze specjalistą, aby nie dobierać takich specjalistów bez uprzedniej analizy lub też zbadania składu produktu. Trzeba do tego podchodzić bardzo rozważnie, ponieważ wyżej wskazane metody przynoszą lepsze efekty działania.

Suplementy mogą jednak zwiększyć objętość wytrysku np. produkt Maxatin, a przy okazji przyspieszyć regenerację i skrócić czas oczekiwania na kolejny stosunek seksualny. Czasami warto włączyć je do swojej diety, ale przy okazji nie zamykać się na zdrowe tłuszcze lub też regularną aktywność fizyczną. Odpowiednia suplementacja może pomóc w staraniach o powiększenie własnej rodziny.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na wydziale lekarskim. Ukończył  takie specjalizacje jak ginekologia i seksuologia. Autor wielu publikacji naukowych i badań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *